اطلاعات بازی
تاریخ انتشار: 06 ژوئن 2017
دسته بندی:
Rate this post

عینک واقعیت مجازی اچ تی سی وایو فوکوس از وجود تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۳۵ و سنسورهایی برای مانیتور کردن حرکات کاربر بهره می‌برد و از این‌رو برای استفاده از آن نیازی به اتصال کامپیوتر نیست. هرچند اچ‌تی‌سی هنوز زمان مشخصی برای عرضه‌ی این هدست واقعیت مجازی ارائه نکرده است؛ اما به نظر می‌رسد وایو فوکوس لقب اولین هدستی را به خود اختصاص خواهد داد که از وجود سیستم تشخیص حرکت ۶ جهته بهره می‌برد.

عینک واقعیت مجازی اچ تی سی وایو فوکوس HTC vive focus

وایو فوکوس از وجود کنترلری با حرکت آزادانه‌ی سه‌محوره بهره می‌برد که ترک‌پد آن شبیه به کنترلرهای عرضه‌شده برای هدست وایو است. طراحی هدست واقعیت مجازی وایو فوکوس تغییر کرده و می‌توان در آن رگه‌هایی از پلی‌استیشن وی‌آر و همچنین طراحی ظاهری Vive Deluxe Audio Strap را مشاهده کرد. اچ‌تی‌سی هدست واقعیت مجازی جدید خود را در رنگ آبی روشن راهی بازار خواهد کرد. این شرکت تایوانی اطلاعاتی در رابطه با مشخصات فنی هدست یادشده ارائه نکرده؛ برای مثال مشخص نیست که رزولوشن نمایشگر آن چه اندازه است.

اچ‌تی‌سی تنها در چین اقدام به عرضه‌ی اطلاعاتی در رابطه با قیمت و تاریخ عرضه کرده است و از این‌رو هنوز مشخص نیست تایوانی‌ها چه برنامه‌ای برای عرضه‌ی عینک واقعیت مجازی اچ تی سی وایو HTC vive focus در بازارهای جهانی در سر دارند. یکی از اخباری که نمی‌تواند چندان به مذاق علاقه‌مندان به این حوزه خوش بیاید، قطع همکاری اچ‌تی‌سی و گوگل برای توسعه‌ی هدست واقعیت مجازی مستقل وایو مبتنی بر عینک واقعیت مجازی دی دریم Daydream است.

برخلاف اچ‌تی‌سی، لنوو هدست واقعیت مجازی مبتنی بر Daydream‌ خود را در دست توسعه دارد؛ ولی اطلاعاتی در خصوص زمان عرضه‌ی این محصول در دست نیست.

نکته قابل توجه هنگام انتخاب و خرید این محصول این است که این هدست تنها قابلیت اجرای بازی ها و برنامه های مبتنی بر اندروید و پلتفرم Daydream را دارد و قادر به اجرای بازی های عینک واقعیت مجازی اچ تی سی وایو نسخه اصلی نیست.